Jakie są dodatki w damskich kurtkach narciarskich?

Damskie kurtki narciarskie mogą mieć bardzo wiele dodatków, które w mniejszym lub większym stopniu poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych narciarzy, którzy chcą poznać najpopularniejsze dodatki w kurtkach narciarskich dla kobiet.

Jakie dodatki są warte uwagi?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się damskie kurtki narciarskie, które wyposażone są w kieszeń napoleońską. Przydać może się także specjalna kieszeń na karnet w rękawie. Pamiętać należy o tym, że ośrodki narciarskie mogą mieć czytniki po lewej albo po prawej stronie, dlatego też warto wybrać odpowiedni model. Bardzo przydatna może okazać się również dodatkowa kieszeń na gogle ze szmatką. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które nie lubią jeździć z plecakiem.

Pas śniegowy do zadań specjalnych

Bardzo użytecznym i niesłychanie pomocnym elementem w damskich kurtkach narciarskich jest także wysokiej jakości pas śniegowy, który znajduje się zazwyczaj po wewnętrznej stronie kurtki. Jest to niesłychanie przydatny dodatek przede wszystkim dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem oraz dla tych osób, które jeżdżą głównie w kopnym śniegu. Podczas upadku należy jak najszybciej się podnieść i wytrzepać ze śniegu, aby ubrania nie przemokły. Porządny pas śniegowy całkowicie wyeliminuje ten problem, dlatego  też warto skorzystać z jego dobrodziejstwa.