Fenomen obuwia Vans

Buty Vans są produkowane przez amerykańskiego producenta, który działa na rynku już od lat 60. ubiegłego wieku. Są cenione na całym świecie, a ich fenomen dotarł również do Polski.

Vansy dla każdego!

Buty marki Vans są oferowane zarówno w wersji damskiej, męskiej, jak i dziecięcej. W szczególności noszą je nastolatki, jednak nie da się ukryć, że i osoby dorosłe z chęcią po nie sięgają. Wszystko za sprawą rozmaitego wyboru, licznej rozmiarówki oraz wygody, jaką gwarantują. Vansy są także bardzo wytrzymałe, w związku z czym można w nich iść na przysłowiowy koniec świata.

Dużą popularnością cieszą się Vans Old Skool, czyli buty pierwotnie przeznaczone do skateboardingu. Vansy są raczej obuwiem spotowym, ale to nie przeszkadza rzeszy ich fascynatom zakładać je na co dzień – na spacer, do szkoły i tym podobne. SuperSklep oferuje niezwykle szeroką ofertę obuwia tej marki, w konkurencyjnych cenach.

Na początku było tak…

Początki marki Vans upatruje się w II połowie lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to Paul Van Doren, Jim Van Doren, Gordy Lee oraz Serge D’Elia otworzyli swój pierwszy sklep o nazwie Van Doren Rubber Company. Wówczas rozpoczęli produkcję i sprzedaż butów, które dziś znane są pod nazwą Vans właśnie. Sklep mieścił się w niewielkim miasteczku w Kalifornii, ale po kilku latach był już popularny w całej Ameryce. Wspólnicy sprzedawali buty oraz akcesoria sportowe (m.in. do skateboardingu, BMX i snowboardingu) w latach 70. w ponad 70 sklepach w całych Stanach Zjednoczonych.