Jak wybrać buty snowboardowe?

Profesjonalne buty na snowboard pozwolą pewnie czuć się na desce, a także będą odpowiednie dla osób początkujących. Warto wybrać ich odpowiedni rodzaj oraz rozmiar, by poczuć się w pełni komfortowo.

Jak dzielą się buty snowboardowe?

Buty na snowboard dzielą się na twarde i miękkie. Oznacza to, że część butów jest mocno usztywnianych, a to nadają się idealnie do boarder crossu oraz desek zjazdowych. Z kolei miękkie obuwie na deskę snowboardową jest idealne dla osób początkujących. Również deski dla początkujących są bardziej elastyczne, dlatego odpowiednie do nich będą miękkie buty.

Buty na snowboard dzielą się również pod względem wiązania. Można wyróżnić np. tradycyjne sznurówki, które są najpopularniejsze i dają ogromną elastyczność. Pozwala ona na odpowiednie dopasowanie obuwia do szerokości łydki. Z kolei wiązanie Quick pull – tzw, szybkie sznurówki, które składają się z metalowych linek, a także pokrętła. Dzięki niemu można dostosować szerokość butów. Dość popularne jest także wiązanie BOA, które pozwala na wiązanie za pomocą metalowych linek. Są obsługiwane za pomocą pokrętła. 

markowe buty na snowboard

Buty na snowboard dla początkujących

Odpowiednie buty na deskę snowboardową dla początkujących, to ich miękka wersja, mierzona w skali flex od 2 do 5. Są wyjątkowo elastyczne, a także ułatwiają wykonywanie np. skoków. Warto wybrać tzw. szybkie sznurówki, choć wiele modeli miękkich posiada ich tradycyjną wersję. Powinny mieć również miękką wkładkę oraz wyjątkową odporność na śnieg, w tym wilgoć, co zapewni komfort podczas jazdy.