Romans retro z teraźniejszością, czyli New Balance 327

 W ostatnim czasie często sięga się po inspiracje zerkając w przeszłość, co szczególnie zauważalne jest w modzie. Marki sięgają po swoje modele z zeszłego wieku aby na ich bazie stworzyć coś, co porwie serca miłośników na całym świecie. Podobnie było w przypadku tytułowego modelu. Zaprojektowane przez Charlotte Lee 327-demki przez długi czas pozostawały na językach sneakerheadów od Paris Fashion Week 2020. Buty zostały zaprezentowane wraz z marką modową Casablanca, co dało im dodatkowy rozgłos przy premierze. Sama projektantka mówi, że inspiracją dla niej był inny model tejże marki pochodzący z 1977 roku, a mianowicie 355-tki. Jak na tak popularny model przystało, doczekał się on swoich kolaboracji między innymi z wyżej wspomnianą marką Casablanca. Dało to dodatkowy rozgłos oraz pozwoliło dotrzeć do szerszego grona odbiorców.
Charakterystyczna N-ka i inne znaki rozpoznawcze
 New Balance 327 (https://supersklep.pl/new-balance) mają kilka znaków, po których rozpoznać można je z daleka, a oto one:
– Powiększona, charakterystyczna N-ka maksymalnie rozciągnięta od podeszwy po same sznurówki na bocznym panelu buta,
– Zbudowana z dwóch warstw podeszwa, której gumowa naszpikowana wypustkami część nachodzi na cholewkę,
– Ostry, agresywny toebox.
Co jeszcze należy wiedzieć o tym modelu?
Cholewka tego modelu została wykonana ze skóry zamszowej oraz standardowego materiału tekstylnego, który wykorzystano również do wyściółki. Buty posiadają klasyczne sznurowane wiązanie, a środkowa warstwa podeszwy została wykonana pianki EVA. Model idealnie nadaje się do użytkowania na codzień w sezonie jesienno-zimowym.