Stylizacje z damską bluzą

Współczesna moda pozwala na tworzenie naprawdę ciekawych stylizacji, w których można wykorzystywać ubrania wywodzące się tak naprawdę z różnych stylów. Najlepszym tego przykładem są bluzy damskie, które od kilku lat są tak popularne, że w każdym sezonie pojawiają się w ofercie wszystkich modnych sklepów. Można sięgnąć po typowo sportowe bluzy z kapturem, albo wybrać bardziej kobiece modele, które przypominają trochę zwykły sweter.

Bluzy damskie w codziennych stylizacjach

Bluzy damskie z świetnie sprawdzają się zatem w codziennych stylizacjach, które wcale nie muszą być typowo sportowe. Świetnie wyglądają bowiem zestawione ze spodniami z materiału, chociażby tak popularnymi od kilku sezonów joggersami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bez względu na to, że bluzę zakłada się do marynarki czy spódnicy, najlepiej pasują do takich zestawów buty sportowe. Uzyskuje się wtedy efekt sportowej nonszalancji – tak noszą się obecnie wszystkie modne kobiety z całego świata.

bluza damska

Przedłużone bluzy damskie

Ostatnimi czasy w sklepach pojawiła się w zupełnie nowa propozycja – to trochę dłuższe bluzy damskie, które tak naprawdę można nosić jak sportową sukienkę. To naprawdę genialna propozycja dla tych kobiet, które lubią eksponować nogi. Oczywiście taką dłuższą bluzę można zakładać też do getrów albo dopasowanych spodni. Wtedy będzie pełnić rolę toniki. To wygodny zestaw na co dzień, nadający się na uczelnię czy do szkoły