Moda ulicy

Młodzi ludzie lubią wyrażać swoją odrębność i indywidualność na różne sposoby. Jednym z nich jest moda. Ich modowe wybory często budzą nieco kontrowersji wśród ludzi starszych, niemniej jednak są zgodne z wyznawanym przez młodzież stylem życia – nieco buntowniczym, pełnym umiłowania wolności i swobody. Styl uliczny w modzie – inaczej streetwear – jest tym, co oddaje właśnie te wartości.

Buty w stylu ulicznym

Najczęściej spotykanym w modzie ulicy obuwiem jest to w sportowym stylu. Wyznawcy streetwearu często wybierają klasyczne kroje i modele, które można śmiało określić mianem kultowych – takie jak Vans Old Skool. Są to buty występujące w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy miłośnik mody ulicznej może dopasować je do swojego gustu. Vans Old Skool to trampki, które doskonale odnajdą się w towarzystwie eleganckich spodni, zwiewnej sukienki czy zwykłych dresów.

Na czym polega styl uliczny?

Streetwear nie jest czymś, co można ot tak zdefiniować. Moda ulicy jest bowiem dynamiczna i wciąż się zmienia. Mają na nią wpływ wydarzenia na światowej arenie politycznej czy scenie muzycznej.Ubrania streetwearowe odzwierciadlają młodzieżowe podejście do życia – są oryginalne, mają w sobie odrobinę buntu i nonszalancji. Uliczne stylizacje przybierają tak naprawdę wiele postaci – można do nich zaliczyć zarówno klasyczne marynarki, jak i dresowe spodnie. Wiele zależy od interpretacji i gustu osoby je noszącej.