Kultowe buty Dr Martens

Obuwie Dr Martens jest warte swojej ceny. Nie tanie, ale za to solidne, ponadczasowe i kultowe buty, znane na całym świecie. Mają swój styl, definiujący osoby, które je noszą.
Duża różnorodność Dr Martens, sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie.

Od butów roboczych po ponadczasowe klasyki

Buty Dr Martens wywodzą się z Niemiec. Noszą nazwisko wynalazcy, niemieckiego lekarza Klausa Märtensa. Pierwszy prototyp buta powstał w 1945 roku i był wykonany z pozostałości po zapasach wojskowych. Zaledwie dwa lata później Klaus Märtens zaczął produkować buty robocze z kolegą ze studiów. Noszenie martensów szybko stało się manifestacją społeczną. Były znakiem rozpoznawczym ruchów młodzieżowych.
Buty są niezniszczalne, absolutnie wygodne a do tego są odpowiednie do prawie każdego outfitu.

Po czym rozpoznać Martensy?

Klasyczny model Dr. Martens ma kilka charakterystycznych cech:
– żółta nić, którą obszyta jest podeszwa
– osiem dziurek na sznurówkę
– charakterystyczne zaokrąglone noski
– unikalna podeszwa z poduszką powietrzną

Dr Martens pasują do wszystkiego

Dziś można je zobaczyć w najciekawszych stylizacjach, zwłaszcza wielu blogerek. Czasem w stylu rockowym, czasem dziewczęcym. Niezależnie od tego, czy z koszulą w kratę, czy letnią z sukienką – martensy czynią prawdziwe cudo z każdej kreacji! Można je połączyć z fajnym, rockowym stylem. Czarna skórzana kurtka z nitami, dżinsy, Dr Martens i strój gotowy. Dobrze pasują do stylu casual, gdzie najważniejsza jest wygoda. A zwiewna elegancka sukienka w kwiaty w połączeniu z kultowym butem Dr Martens to niezobowiązujący, ale wyjątkowy zestaw.

Buty Dr Martens dostępne w tym miejscu.