Kaszkiet

W obecnych czasach coraz więcej mężczyzn wybierając nakrycie głowy stawia na kaszkiet. Jest on wybierany niezależnie od wieku i cechuje się przede wszystkim wysoką uniwersalnością oraz eleganckim i stylowym wyglądem. Kaszkiet męski można zakładać do różnych stylizacji, zwłaszcza do tych klasycznych oraz eleganckich.

Czym charakteryzuje się kaszkiet?

Kaszkiet jest to czapka z daszkiem, która posiada wypukły bądź płaskie denko. Stworzony jest z cienkiej bawełny, lnu, wełny, grubego tweedu, a nawet ze skóry. Zimowy kaszkiet (link) przeważnie zawiera w sobie specjalną podszewkę, a także dodatkowe ocieplenie w postaci np. nauszników. Takie rozwiązanie pozwala na użytkowanie go przez wszystkie pory roku.

kaszkiet

Do czego najlepiej zakładać kaszkiety?

Kaszkiet męski to świetna opcja zarówno do eleganckiej stylizacji, ale też do codziennego noszenia, czy wyjścia do pracy. Można go dobrać do długiego płaszczu, koszulki, marynarki czy garnituru. W ciepłe dni kaszkiet świetnie uchroni głowę przed słońcem, dlatego jeśli chcemy zabezpieczyć się przed światłem słonecznym, to warto jest postawić na jasne kolory. W czasie zimniejszych dni dobrze jest kupić kaszkiet wykonany z tweedu lub wełny. Podszewka i nauszniki świetnie ocieplą głowę w czasie zimniejszych dni. Warto wspomnieć, że kaszkiet męski dobrze komponuje się do płaszczu lub do wełnianej kamizelki w czasie zimnych pór roku. Jeśli mężczyzna stawia na stylowy ubiór – a także na odpowiednie zabezpieczenie głowy przed zimnem – będzie to idealne rozwiązanie.