Jaka pierwsza deskorolka?

Zaczynając swoją przygodę z deskorolką, mało kto wie o sporcie deskorolkowym na tyle dużo, by od razu i bez wahania wybrać właściwy model na początek.

deskorolkiWarto wtedy zdecydować się na deskorolkę kompletną, już gotową. Dobre deskorolki najlepiej kupować w sklepach w całości lub dużej części poświęconym tej tematyce. Dzięki temu można liczyć na wiedzę i porady sprzedawców, którzy znają się na rzeczy.

Kompletna deskorolka kosztuje już od ok. 250 zł wzwyż. Warto zainwestować taką kwotę, mając pewność co do jakości zakupionego modelu.

Nieco wytrawniejsi deskorolkarze, posiadając już także niezbędną wiedzę teoretyczną, mogą zdecydować się na samodzielne złożenie deskorolki dopasowanej do swoich wymagań. Aby osiągnąć upragniony cel, należy oczywiście zakupić wszystkie niezbędne części: blat, czyli deck, 2 trucki (zestaw), kółka (zawsze 4 w zestawie), łożyska (8 szt, w zestawie) oraz grip i śrubki montażówki (8 szt.). Jednak zanim przejdzie się do realizacji własnego projektu, warto wiedzieć to i owo o samych deskorolkach, sporcie deskorolkowym, jeździe i ewolucjach. Pozwoli to dobrać właściwe pod względem jakości oraz rozmiarów elementy.

Sport deskorolkowy jest widowiskowy, ale i trudny. Wielu osobom wystarczy sama jazda na deskorolce, a na ewolucje wolą jedynie popatrzeć.

Deskorolka bywa świetnym środkiem transportu choćby w miastach, jeśli się oczywiście uważa na innych użytkowników chodników i ulic.