Jak dobrać skarpetki do garnituru?

Kiedy zbliża się wyjątkowa okazja, każdy zastanawia się nad stylizacją. Marynarka, spodnie, buty, koszula – na wybór tych elementów garderoby poświęca się najwięcej czasu. Jednak nie tylko to, co widoczne na pierwszy rzut oka, jest ważne. Liczą się także mniej widoczne elementy stylizacji. Należą do nich chociażby skarpetki. Jakie wybrać, żeby zestaw był spójny i elegancki?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie skarpetek do garnituru?

Liczy się przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane, ich długość oraz kolor. Jeśli chodzi o długość, to powinna być ona na tyle wystarczająca, żeby przy założeniu nogi na nogę nie było widać gołej łydki. Nie wygląda to bowiem elegancko. Zastanawiając się nad kolorem, należy wziąć pod uwagę odcień spodni oraz butów. Skarpetki muszą pasować właśnie do tych dwóch elementów, bo to obok nich się znajdują. Przy granatowych spodniach i czarnych butach, lepiej użyć skarpetek w kolorze granatowym. Sprawi to, że noga będzie wyglądać na nieco dłuższą. Jeśli chodzi o materiał, to powinien on łączyć w sobie tkaniny naturalne ze sztucznymi. Zapewni to trwałość, a także szybsze schnięcie materiału. Poza tym, ważne, żeby tkanina była elastyczna. Dzięki temu skarpetka będzie dobrze przylegała do nogi. Obsunięta nie wygląda elegancko.

Skarpetki to tak samo ważny element eleganckiej stylizacji, jak marynarka czy buty. Warto zadbać o to, żeby pasowały do reszty stroju, były eleganckie i wykonane z dobrej jakości materiału.