Co decyduje o skutecznej ochronie przez gogle narciarskie damskie?

Często kupując gogle narciarskie, największą uwagę zwracamy na ich wygląd oraz cenę. Oczywiście ten przydatny gadżet powinien wpisywać się w obecnie obowiązującą modę, ale kilka innych aspektów powinno decydować o wyborze najlepszego modelu dla siebie.

gogle narciarskie damskieJakie funkcje pełnią dobre gogle?

Najlepsze gogle narciarskie damskie łączą w sobie różne cechy odpowiadające za bezpieczeństwo podczas zabaw na stoku. Przede wszystkim powinny być dobrze dopasowane i szczelnie przylegać do twarzy. Ich najważniejszym zadaniem jest ochrona oczu przed wpływem niekorzystnych czynników pogodowych, które są częste zimą w górach. Zacinający śnieg, mocny wiatr oraz intensywne działanie promieni słonecznych może wywołać przykre skutki dla oczu, jeśli nie są odpowiednio chronione. Używanie gogli narciarskich damskich w zmiennych warunkach pogodowych jest jak najbardziej wskazane.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze gogli?

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednio wyprofilowana maska, wygodna, szczelna podściółka, a także odpowiednia guma mocująca. Te cechy decydują o dobrym dopasowaniu do twarzy, a to ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oczu. Wysoki filtr, który powinna posiadać maska gogli chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, które operuje szczególnie mocno na większych wysokościach. Dobre gogle są wyposażone w system anti-fog, który zapobiega powstawaniu mgły ograniczającej i utrudniającej widzenie.