Blat do deskorolki. Jaki wybrać pierwszy blat?

Lata 90′ to niewątpliwie złote czasy deskorolki w Polsce. Tysiące młodych chłopaków w rytmach rapowych i punkowych traków próbuje swoich sił na desce. Wybór nie zbyt wyszukany głównie blaty słabej jakości łamiące się w parę tygodni. Dziś fani popularnej w tamtych czasach deski mają ogromny wybór sprzętu. Od łożysk kończąc na blatach do deskorolki.

Jakie drewno?

Najważniejszym elementem jest blat do deskorolki, to on zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Blaty produkowane są z drewna klonu. Klon jest twardy, odporny na ekstremalne przeciążenia podczas wykonywania trików i łatwy do modelowania w procesie produkcji. Jeżeli nade wszystko stawiasz na komfort i jakość, warto wybrać blat do deskorolki z drewna klonu kanadyjskiego -jest twardszy o 15% w porównaniu do jego chińskiego odpowiednika. Kupując blat z dobrej jakości drewna, mamy pewność, że nie ulegnie on deformacji podczas użytkowania.

blat do deskorolki

Jaki rozmiar?

Szerokość deskorolkowego blatu uzależniona jest od wieku, wzrostu, a także indywidualnych preferencji użytkownika. W doborze na pewno pomoże wykwalifikowany pracownik najbliższego skate shop’u.

Co pod spodem?

Kwestie techniczne mamy za sobą teraz coś, co pomoże Ci być rozpoznawalnym na mieście. Wielobarwny design, kolorowe i wymyślne wzory to specjalizacja grafików firm zajmujących się produkcją blatów deskorolkowych.  W sklepach w USA w stolicy deskorolki na specjalne zamówienia firmy personalizują decki. Każdy znajdzie coś dla siebie co pomoże mu podkreślić swój styl.

Wybór Decku to początek wspaniałej przygody z deskorolką!